Ľudové motívy v literatúre sa objavujú v každom ročníku . Je vhodná každá priama a hmatateľná ukážka pre všetkých žiakov v rámci hodín literatúry, pretože si nevedia predstaviť život na dedine na začiatku 20. storočia. P. uč. Zatrochová v spolupráci s p. učiteľkou Birkovou sa rozhodli použiť ľudový pracovný a slávnostný kroj ,v ktorom p.uč. Zatrochová vyučovala hodiny literatúry v siedmych ročnikoch. Postava v kroji príjemne oživila vyučovaciu hodinu a žiaci sa naučili pomenovať v gemerskom nárečí časti kroja.

• Prednes povesti  Šaliansky Maťko
          • Prednes povesti Šaliansky Maťko

5. 2. 2018

Dňa 26.1.2018 sa uskutočnilo okresné kolo v prednese povesti pod názvom Šaliansky Maťko. Žiačka Stelka Nahalková zo 6.C triedy svojím bezprostredným prejavom získala 1. miesto v 3.kategórii povesťou o tatranskej víle. Postupuje do krajského kola tejto súťaže v Košiciach.

Srdečne blahoželáme !!

• Zima, zima, zimička v ŠKD v 1.C

29. 1. 2018

Od severu vietor duje, zima prišla, zrazu tu je.
            Prišla sem-tam poľom v blate a všetko je v bielom šate.
            Slnko darmo zub si brúsi teraz predsa sneh byť musí.
            Nakŕmime psíka, mačku, užijeme sánkovačku.

Okrem šantenia na snehu nezabúdame ani tvorivo pracovať, aby sme si skrášlili interiér ŠKD zimnými prácami. No presvedčte sa sami, akí sme šikovní........

• Januárová sobota plná zážitkov

29. 1. 2018

Po vianočných prázdninách sme sa s chuťou pustili do učenia, aby sme nachytali dobré známky, lebo vieme , že za odmenu sú pre nás pripravené naše sobotné výlety s klubom AMAVET, ktorý pracuje pri našej zlatej škole. Nedočkavo sme čakali na náš prvý výlet v tomto roku. Prišiel, s programom ktorý bol podľa našich predstáv. Už vieme, že len čo sa objaví nová filmová animovaná novinka, my sme prví , ktorí si ju idú pozrieť do kina Cinemax v Košiciach.

Tvorcovia filmu „Coco“ nás pozvali na veselý výlet na onen svet.

Kto zatúžil spoznať svojich predkov, nech rýchlo si pozrie túto animovanú komédiu.

Aký by to bol výlet v Košiciach, aby sme sa opäť neprešli krásnym mestom a nezastavili sa v cukrárni ? Pri dobrom zákusku sme si užívali super výlet a domov sa opäť vrátili spokojní a šťastní. Ďakujeme!

• Lyžiarske preteky

26. 1. 2018

V prekrásnom prostredí Slovenského raja, v lyžiarskom stredisku Mlynky, sa uskutočnili preteky v zjazdovom lyžovaní žiakov základných a stredných škôl, ktoré organizoval Olympijský klub Gemer, CVČ Rožňava, mesto Dobšiná a mesto Rožňava. Z našej školy sa rozhodlo reprezentovať farby ZLATEJ 12 lyžiarov a snowbordistov, ktorí sa nebáli pustiť do náročného obrovského slalomu a zmerať si sily so silnou konkurenciou. Na náročnej trati a v ťažkých poveternostných podmienkach sme dokázali vybojovať striebro a zlato. Druhé miesto v kategórii snowboard získal Kristián Jozef Krajlík a tretie miesto si v zjazdových disciplínach vybojoval Sebastian Tőmől. Veľká gratulácia víťazom a všetkým zúčastneným. Lyžovanie je náročný a krásny šport a o to viac si ceníme všetkých zainteresovaných. Tešíme sa na ďalší ročník.

• Ďalšia sobota v znamení bojov na šachovniciach

24. 1. 2018

Aj uplynulú sobotu prijali deti z našej školy výzvu zahrať si v Košiciach žiacku ligu. Šesť odvážlivcov bojovalo na silne obsadenom turnaji proti rovesníkom spolu až 69 detí. Opäť boli okrem celkového hodnotenia vyhodnocované aj jednotlivé vekové kategórie: do 8, 11 a do 14 rokov. V najvyššej dosiahol Tobias Koóš 5. miesto (celkovo 12), Lukáš Szaszák 9. miesto (celkovo 16). Matej Szaszák (najmladši hráč turnaja) sa celkovo umiestnil na 27 priečke, čo však stačilo na zlatú medailu, teda prvé miesto vo svojej kategórii. Taktiež skvelé výsledky dosiahol Tomáš Lukáč s tromi bodmi na 40. mieste, ale aj Niko Doboš (57) a Dominika Lázárová (61), pre ktorých to bol prvý takýto veľký turnaj.