• Cvičenie v prírode

7. 5. 2019

Dňa 7.5.2019 sa žiaci 1.stupňa zúčastnili cvičenia v prírode. Počasie nám prialo a žiaci mali možnosť vyšantiť sa do sýtosti. Jedna skupina absolvoval turistiku na Podrákoš a druhá skupina vyšla na Strelnicu, kde sa hral futbal, žiaci si zhotovili atletickú dráhu, dievčatá sa zmenili na akrobatky, no a v hanbe neostala ani kreativita našich žiakov, ktorí z konárov vytvorili nápis našej školy. Za celý športový deň ďakujeme všetkých zúčastneným a tešíme sa na ďalšiu vydarenú akciu.

• Hodina prírodovedy v 4.A

7. 5. 2019

Žiaci si pripravili nádherné projekty na tému – Prírodné spoločenstvá. Učivo si spríjemňujeme aj názornými ukážkami z prírody – napr. zbierkou parohov, kníh, encyklopédií, živých zvieratiek – napr. zajaca, škrečka, ale aj modely strojov, ktoré vykonávajú poľnohospodárske práce na poli. Tým sú naše hodiny pestré a zaujímavé.

• Biologicko-fyzikálna exkurzia

6. 5. 2019

Dňa 30.4. sa žiaci 7.A, 7.B a 7.C triedy zúčastnili biologicko - fyzikalnej exkurzie v Košiciach. Exkurzia prebiehala v Steelparku a v Klamáriu. Pri návšteve Steelparku si žiaci mohli obohatiť svoje vedomosti z biológie, fyziky a chémie a overiť si zábavnou formou platnosť niektorých prírodných zákonistostí. V prednáške sa oboznámili s levitujúcim vláčikom, s vlastnosťami tekutého dusíka a so spracovaním železa. Pozreli si, aké účinky môže mať vákuum na také pochúťky ako marshmallow a čierny princ. Pri interaktívnych exponátoch si mohli vyskúšať ako funguje elektromagnet, ako sa pohybujú častice v látkach, zaujala ich aj levitujúca guľôčka. V Klamáriu si v praxi overili, že veci môžu byť iné, ako sa na prvý pohľad zdajú. Reč je o optických klamoch. Optický klam alebo optická ilúzia je klam spočívajúci v mätúcom alebo nesprávnom vnímaní nejakého obrázku človekom. Obraz vnímaný okom interp

• PASOVAČKA I.C

3. 5. 2019

Žiaci I.C triedy boli slávnostne pasovaní za čitateľov mestskej knižnice. Sľúbili, že knižky si budú požičiavať a s láskou ich budú aj čítať, kedže už poznajú takmer všetky písmenká abecedy.

• DEŇ ZEME V MÚZEU

30. 4. 2019

Žiaci I.C a I.D triedy navštívili dňa 29.4.2019 múzeum pri príležitosti DŇA ZEME. Hravou formou sa učili ako správne triediť odpad i ako chrániť našu prírodu. Expozícia so zvieratkami ich veľmi zaujala. Čerešničkou na torte bola jazda v banských vozíkoch.

• Slávik Slovenska 2019

30. 4. 2019

Aj tohto roku na Zlatej prebiehala súťaž v speve ľudových piesni Slávik Slovenska. Súťaž sa teší veľkej obľube a hlavne žiaci 1.stupňa nám ukázali, že slávikov máme v škole dosť, čomu sa veľmi tešíme. Žiaci súťažili v troch kategóriách a v okresnom kole nás budú reprezentovať víťazi jednotlivých kategórií:

1. kategória: Viktória Očenášová (1. miesto), Tamara Šujanská (2. miesto), Emma Štefániková (2. miesto), Liana Fifíková (3. miesto), Karolína Ďurská (3. miesto), Viktória Šimková (3. miesto)

2. kategória: Martin Belányi (1. miesto), Jakub Očenáš (2. miesto), Ema Burčíková (2. miesto), Valentína Krištófová (3. miesto), Liam Fifík (3. miesto), Karin Máťášová (3. miesto)

3. kategória: Tamara Lukášová (1. miesto), Michaela Miturová (2. miesto), Martina Völďáková (3. miesto).

Postupujúcim do okresného kola držíme palce!

• Dobšinská nota 2019

30. 4. 2019

V Dobšinej sa na súťaži v speve moderných piesni zišli talentovaní, mladí speváci. Naše mladé speváčky obsadili popredné miesta: E. Zubáková 3.miesto, M. Miturová 2.miesto a vynikajúci výkon podala Z. Dobošová . Okrem umeleckého zážitku si odniesli aj pekné ceny.

Blahoželáme a nech vám to aj naďalej spieva.

• Medzníky

30. 4. 2019

Do galérie Medzníky boli pridané fotografie.

Medzníky 2. svetovej vojny

Priblížiť dejiny 2. svetovej vojny súťaživou a zábavnou formou sa rozhodli OV SZPB a Mesto Rožňava.

Deviataci museli ovládať množstvo faktov, historických udalostí a oboznámiť sa s významnými osobnosťami našej, aj svetovej histórie. Spestrením súťaže boli artefakty použité vojakmi v 2. svetovej vojne. Žiaci mali správne rozpoznať dané predmety a priradiť ich k jednotlivým armádam. Pri niektorých otázkach sa zapotili, ale veľa nového sa naučili. Presvedčili sa, že história môže byť poučná, aj zábavná zároveň.

• Šiestaci osedlali motokáry

30. 4. 2019

Do galérie Šiestaci osedlali motokáry boli pridané fotografie.

Šiestaci osedlali motokáry

Tri, dva, jedna, štart !!!! A bolo odštartované.... V aréne sa ozýva rev motorov, pneumatiky dostávajú poriadne zabrať a na tvári pretekárov sa zračí napätie. Boj s časom, a neraz aj so sebou samým, sa práve začína. Zvíťazil každý, kto prekonal svoj strach a do toho pekelného stroja nasadol. Táto akcia sa veeeeľmi vydarila a určite si ju zopakujeme.

• Piatok29. 03.
      • Zatvorené