• Olympiáda v anglickom jazyku
            26. 1. 2023

Dňa 19.1.2023 sa uskutočnilo okresné kolo Olympiády v anglickom jazyku, v ktorej našu školu reprezentovali v kategórii 1A (4.-7.roč.) Olexandr Polshyn zo VII.C a v kategórii 1B (8.-9.roč.) Tomáš Lukáč z IX.A triedy.

Olexandr si odniesol 3.miesto a Tomáš to dotiahol k perfektnému 1.miestu, z ktorého automaticky postupuje do krajského kola.

Gratulujeme a Tomášovi držíme palce !!!

• Zber elektroodpadu
            18. 1. 2023

Milí rodičia. Ako viete n aša škola je Zelená škola a to preto, že sa snažíme prispievať ku čistejšiemu a zdravšiemu životnému prostrediu a separovaniu odpadu. Na našej škole prebieha aj zber menšieho elektroodpadu, starých bateriek a žiariviek. Ak sa chcete doma niečoho starého zbaviť kľudne to doneste k nám do školy. Na I. aj na II. stupni sú červené kontajnery, tam môžete vhodiť elektrospotrebič, baterky a žiarivky môžete dať triednej učiteľke. Môžete nosiť napr. kanvice, kulmy, klávesnice, myšky a pod. Ak niečo donesiete, tak nech to vaša ratolesť nahlási triednej učiteľke, ktorá to potom povie koordinátorovi environmentálnej výchovy a zapíše si meno. Najlepších bude čakať odmena na konci šk. roka.

• Policajná akcia
            16. 1. 2023

Keď sa povie POLICAJT, väčšina si predstaví naháňačku ako z filmu, majáky a zlodeja na úteku. My sme sa však boli na vlastné oči presvedčiť, že policajtovanie znamená aj kopec iných vecí a zodpovedností, ktoré musia na polícii dennodenne plniť. Dovolili nám vyskúšať ich policajné auto, videli sme ozajstné mreže a celu, ukázali nám, kde sa robia pasy, zobrali nám aj odtlačky prstov a DNA. Bol to úžasný zážitok.

• Viete, čo dýchate?
            12. 1. 2023

Znečistenie ovzdušia je hlavnou enviromentálnou hrozbou pre zdravie v Európe, vrátane Slovenska. Vedecké dôkazy potvrdzujú, že deti sú obzvlášť ohrozenou skupinou obyvateľstva vplyvom znečisteného ovzdušia a preto sme sa rozhodli zapojiť do projektu LIFE IP – Zlepšenie kvality ovzdušia. Nasledujúce 4 týždne bude prebiehať na našej škole meranie koncentrácií oxidov dusíka, ktoré pochádzajú primárne z dopravy. Žiaci 8.C (Adrian Deak, Lucia Gdovinová, Števka Mešťanová, Martin Nálepa, Roland Radoczky a Sebastián Szöllös), spolu s manažérmi kvality ovzdušia, dnes identifikovali miesta v blízkosti školy, kde môže byť ovzdušie vplyvom dopravy znečistené viac a kde menej. Následne inštalovali pasívne vzorkovače (trubičky). Vybraní žiaci budú sledovať vývoj počasia a jeho prípadné zmeny si budú značiť do pracovných hárkov. Po skončení budú trubičky zaslané na laboratórnu analýzu do Holandska.