• "Mikuláš na ceste"

6. 12. 2023

Naši štvrtáci sa zapojili do dopravno - preventívnej akcie "Mikuláš na ceste". V rámci nej sa policajti zameriavajú na dodržiavanie maximálnej povolenej rýchlosti, povinnej výbavy motorového vozidla, používanie bezpečnostných pásov a iné priestupky. Kontrolovaným vodičom deti rozdávali vlastnoručne namaľované obrázky MIKULÁŠOV a ČERTOV, podľa toho, či vodiča odmeňovali za dodržiavanie predpisov alebo karhali za priestupok. Veľmi nás teší, že sme tento rok rozdali viac Mikulášov ako Čertov.

• Olympiáda v anglickom jazyku - školské kolo

4. 12. 2023

Aj v tomto školskom roku sa uskutočnilo školské kolo olympiády v anglickom jazyku.Účasť bola vysoká, čo nás nesmierne teší. V kategórii 1A nás v okresnom kole bude zastupovať Patrik Kamody z 6.C triedy a v kategórii 1B Vivien Üveges z 8.D triedy. Na 2.mieste sa v kategórii 1A umiestnil Dominik Podracký z 7.C triedy a na 3.mieste Ema Čapó z 7.B triedy. V kategórii 1B si 2.miesto vybojovala Lucka Ádamová z 8.C a 3.miesto Saša Polshyn z 8.C.

GRATULUJEME!!!

• Veselo dolu kopcom

4. 12. 2023

Do 3.B prišla ,,Pani Zima" a pozvala žiakov na zimnú zábavu. Smiech a radosť zazneli pri zimných radovánkach. Všetci sa spoločne vyšantili a tešia sa na dobrodružstvo, ktoré zažijú nabudúce.

• Tandemová telesná

1. 12. 2023

Náš pán učiteľ, taktiež mentor RCPU Stanislav Székely si pre žiakov 4.A a 4.B pripravil zážitkovú tandemovú hodinu telesnej výchovy. Žiaci si vyskúšali hravejší spôsob cvičenia, pri ktorom rozvíjali hlavne športové schopnosti. Bol to silný inkluzívny prvok, pretože každé dieťa zažilo úspech. Cieľom hodiny bolo ukázať, že šport nie je strašiak ale zábava, pri ktorej si deti zlepšujú svoje telesné ale aj duševné zdravie.

• „Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok“

1. 12. 2023

Deti a zamestnanci našej školy dnes opäť ukázali, že okrem „Zlatej“ školy majú aj „zlaté srdiečka“. Opätovne sme sa zapojili do výzvy „Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok“ a naplnili sme krásnych 73 krabičiek, ktoré dnes od nás prevzala kontaktná osoba a poputujú v predvianočnom období seniorom, ktorí trávia svoj čas v domovoch. Dúfame, že ich potešia, zahrejú pri srdci a spríjemnia im nastávajúce sviatočné chvíle. Prajeme im ešte veľa radosti zo života a pevné zdravie.

• "Cestička umením"

1. 12. 2023

Takto netradične sa pozreli na antické umenie Lenka Mikolajová a Elka Ráššiová z 8.B triedy. Diela našich nadaných mladých výtvarníčok budú zdobiť výstavu súťaže "Cestička umením" v Kráľovskom Chlmci.

• Pasovačka piatakov

30. 11. 2023

Dňa 28. novembra medzi seba prijali žiaci druhého stupňa aj žiakov piateho ročníka. Ale najskôr museli splniť rôzne úlohy, aby zistili, či sú hodní tohto "povýšenia". Piataci si vyskúšali úlohy rôzneho charakteru, či už to bola súťaž zameraná na rýchlosť - podávanie čiapky alebo vedomosti. Najviac ich ale potrápila floorballová súťaž, kde ukázali svoje schopnosti a nadanie. Pani zástupkyne spolu so Zlatkom a školským parlamentom odobrili pasovanie a žiaci sa slávnostným prísľubom zaviazali šíriť dobré meno našej školy.

• Štvrtok28. 03.
      • Zatvorené