• Finančná gramotnosť
            13. 4. 2022

V tomto predsviatočnom období sme pre žiakov 2. stupňa pripravili Projektový deň zameraný na finančnú gramotnosť. Veľká noc je v mnohých rodinách sviatkom hojnosti, plných stolov a u chlapcov aj zárobkovou činnosťou. Žiakom boli prezentované jednotlivé témy, ktoré boli odstupňované náročnosťou pre jednotlivé ročníky. Dozvedeli sa.... ako správane zaobchádzať s peniazmi, poznať ich minulosť, budúcnosť a hodnotu ( internetbanking, kryptomeny ).

• Príprava na Veľkonočné sviatky v 1.A
            13. 4. 2022

Príprava na Veľkonočné sviatky v 1.A To, že deti v 1.A sú veľmi šikovné a radi tvoria, nám dokázali svojimi krásnymi prácami, ktorými sa prezentujú a skrášľujú si oddelenie ŠKD. Pozrite sa, ako sme sa pripravovali na VEĽKONOČNÉ SVIATKY... Malé žlté kuriatka slávia sviatok jari, veľkonočným šibačom nech sa u Vás darí. Veselé Veľkonočné sviatky prajú deti z 1.A triedy spolu s pani učiteľkou a pani vychovávateľkou.

• Projektový Enviro deň
            13. 4. 2022

V utorok 5.4. sme s našimi žiakmi 5.- 8. ročníka vzdali menší hold našej Zemi. V tento deň sme spojili Deň vody a Deň Zeme. Pripravili sme si zaujímavé činnosti, ktoré pomohli ku ekologickému cíteniu a zlepšeniu životného prostredia.

Piataci a šiestaci si mohli svoje vedomosti otestovať v ekokvíze. Okrem toho mal každý ročník pripravenú nejakú činnosť. Žiaci 5. A a 5. C triedy navštívili smetisko v Štítniku, aby mali predstavu, kde končí odpad z domácností. Žiaci šiestych ročníkov navštívili Čističku odpadových vôd v Dobšinej, kde boli niektorí veľmi prekvapení, čo sa tu vlastne čistí. Jedna časť siedmakov si zo starých tričiek urobila nové vďaka rôznych technikám a druhá časť zveľaďovala okolie školy. Jednu hodinu sa venovali aj filtrácii vody. Ôsmaci vytvárali voskové obrúsky a tiež sa postarali o skrášlenie okolia školy. Dúfame, že si to zopakujeme aj budúci rok.

• Okresné kolo Pytagoriády
            11. 4. 2022

V dňoch 29. a 30. marca žiaci reprezentovali našu školu v okresnom kole matematickej súťaže Pytagoriáda. Je to súťaž, v ktorej žiaci okrem svojich matematických vedomostí musia preukázať šikovnosť v rýchlosti riešenia úloh, t.j. body žiaci získavajú nielen za správne odpovede, ale môžu dostať i za čas. Úspešným riešiteľom je súťažiaci, ktorý správne vyrieši z 15 úloh minimálne 10.

Najlepší výsledok dosiahli žiaci:

kategória P3 – úspešný riešiteľ Ľuboš Lipták (III.A)

kategória P4 – úspešný riešiteľ: Dávid Gál (IV.A), Matej Szaszák (IV.C), Adam Zabavník (IV.A), Florián Tömöl (IV.D)

kategória P5 – úspešný riešiteľ Oliver Hagovský (V.C), 4. miesto

kategória P6 – úspešný riešiteľ Tomáš Kováč (VI.C), 2. miesto

kategória P7 – úspešný riešiteľ Tomáš Kováč (VI.C), 1. miesto a Richard Fafrák (VII.B), 4. miesto.

Darilo sa najmä Tomášovi Kováčovi (VI.C), ktorý podobne ako minulý rok, aj ten

• „Recitácia nie je veda, umelcom slova budem teda.“
            8. 4. 2022

Možno aj takéto myšlienky skrsli v hlavách žiakov, ktorí sa tento rok zúčastnili recitačnej súťaže Hviezdoslavov Kubín 2022 v našom okrese. Súťaž bola o to náročnejšia, pretože prebiehala formou nahrávok. Sme hrdí na našich žiakov: S. Piljanovú (2.C), R. Kerekeš (4.C), S. Melicherovú (6.B), M. Gyüréka (6.B) a M. Molnárovú (9.A), ktorí statočne bojovali.

Rite Kerekeš sa podarilo umiestniť na 2. mieste,
            Sofii Melicherovej tiež na 2. mieste,
            Mariánovi Gyürékovi na 3. mieste.

Všetkým blahoželáme a tešíme sa na ďalšie recitačné súťaže.

• Pondelok27. 06.
      • Polievka špenátová s mäsom a zeleninou - zelené šči (200/220/250)
        Chlieb k polievke + celozrnný (50/50/70)
        Osie hniezda (170/220/270)