• Exkurzia: ornitologický stacionár Drienovec
            27. 10. 2022

Začiatkom týždňa sa žiaci 6.ročníka pod vedením učiteliek biológie zúčastnili exkurzie v ornitologickom stacionári v Drienovci, kde mali možnosť vidieť rozmanitosť nášho vtáctva a zažiť atmosféru odchytu aj krúžkovania vtákov. Sprevádzali ich odborníci zo správy národného parku - MVDr. Balážová a Bc. Kiss .Vo veľkých, jemných sieťach sa zachytilo viacero fascinujúcich druhov- medzi inými aj plachý rybárik, bojovná sýkorka, ale aj náš najmenší vtáčik, vážiaci len 5 gramov! Pre vašu predstavu, 10 takýchto drobčekov váži presne toľko, ako polovica tabličky čokolády... Neuveriteľné, že?

• Navštívili sme seniorov v Subsídiu
            25. 10. 2022

Babička, deduško, radi Vás máme. Darčeky v básničkách, tancoch a pesničkách z lásky Vám dáme. Ideme za Vami s veselou pesničkou, nech sa Vám dostane do srdca, do sníčkov. 25.10.2022 sme pri príležitosti mesiaca úcty k starším pripravili pre seniorov v Subsidiu na Betlarskej krásny kultúrny program. Všetkým seniorom prajeme krásnu jeseň života.

• Imatrikulácia žiakov 1. ročníka
            24. 10. 2022

POZOR!!!

Základná škola Zlatá 2 Vám oznamuje, že z dôvodu zvýšenej chorobnosti sa termín slávnostnej imatrikulácie prekladá na 3.novembra 2022 so začiatkom o 14:00 h. Ospravedlňujeme sa za vzniknutú situáciu a tešíme sa na Vás o týždeň neskôr. Podujatie sa uskutoční na školskom dvore našej školy.

Tešíme sa na Vás!

• Keď programujú všetci...
            21. 10. 2022

Iniciatíva Code week zasiahla aj našu školu, a tak sme sa rôznymi aktivitami pripojili k miliónom ľudí po celom svete. Okrem hodín informatiky sa programovalo v našej čitárni, kde využitím rovesníckeho učenia naši žiaci privítali škôlkarov. Ukázali im napríklad aj hru, pri ktorej programovali bez počítača. Miniatúru tejto aktivity si škôlkari mohli zobrať aj domou a zahrať sa s rodičmi. Nezabudli sme ani na našich prvákov, ktorí zatiaľ informatiku nemajú. Veľmi radi sme na pôde našej školy privítali aj rodičov, ktorí sa nedali zahanbiť a vytvorili si animáciu v Scratchi a menovku v microbite. Náročné, ale veľmi podnetné dva týždne, nám pomáhali okrem učiteľov informatiky realizovať dievčatá z 8.A – B. Balogová, D. Macková, N. Olejárová a N. Székelyová, žiaci z 9. A – T. Lukáč, H. Mandelíková, S. Szilágyi, A. Šimko, z 9.B – N. Vajdová, J. Uharček, F. Németh, B. Maxinová a z 9.C – D.

• Ako to funguje?
            21. 10. 2022

„Ako funguje 3D tlačiareň?“ padla otázka od deviataka. A veru, my zvedavých žiakov môžeme, tak namiesto prednášky, sme si to rovno vyskúšali. Triedy 9.C a 9.A si najprv v programe doodle3d vyrobili návrhy na kľúčenky a potom za pomoci nášho IT technika a správcu sietí Miška zhmotnila svoje projekty. Krásne práce už zdobia zväzky kľúčov našich žiakov.

• Kurz sebaobrany pre ženy s deťmi
            21. 10. 2022

V priestoroch našej školy sme v utorok 18.10.2022 odštartovali kurz sebaobrany pre ženy s deťmi. Už úvodné stretnutie bolo plné akcie, svedčí o tom „svalovka“, ktorú účastníčky na druhý deň pocítili. Okrem naučenia sa základov sebaobrany malo stretnutie aj vedľajší efekt, a to zvýšenie endorfínov – hormónov šťastia v tele. Kurz sa totiž niesol v pohodovej nálade a veľa sme sa aj nasmiali. Ďakujeme našej lektorke I. Mikolajovej.